18.07.2016

Profesjonalna pielęgnacja

Zadaniem profesjonalnej pielęgnacji jest odpowiednie oczyszczenie, nawilżenie, natłuszczenie, pobudzenie krążenia oraz dostarczenie potrzebnych składników aktywnych. W przypadku włosów należy stosować specjalistyczne zabiegi regenerująco – nawilżająco – ochronne oraz dbać o regularne strzyżenie. Należy również uświadamiać klienta o ważnej roli profilaktyki pielęgnacyjno - higienicznej oraz o podtrzymujących kuracjach domowych.

weronika słupek Książka trychologia kosmetyczna pielęgnacja

Profesjonalna kompleksowa pielęgnacja skóry głowy i włosów obejmować powinna:
- zabiegi profilaktyczne,
- zabiegi oczyszczające na skórę głowy, 
- zabiegi stymulujące mieszki włosowe,
- zabiegi kondycjonujące,
- zabiegi regenerujące,
- zabiegi przeciwstarzeniowe,
- zabiegi ochronne.
Odpowiedni plan pielęgnacji jest najlepszą drogą do zdrowej skóry głowy i pięknych włosów. Profilaktyka w pielęgnacji dotyczy każdego i składa się z właściwej pielęgnacji domowej oraz zabiegów regenerujących wykonywanych co jakiś czas w salonie/gabinecie.
Właściwa profilaktyka obejmuje stosowanie dobranych do potrzeb skóry głowy oraz włosów kosmetyków w celu utrzymania ich w jak najlepszej kondycji. Codzienne działania pielęgnacyjne mają na celu dobry wygląd fryzury. Profilaktyka obejmuje również działania ochronne i podtrzymujące efekty zabiegów wykonanych w salonie/gabinecie. 

Tekst pochodzi z książki mojego autorstwa: "Trychologia kosmetyczna. Pielęgnacja skóry głowy i włosów"
Trychologia kosmetyczna Weronika Słupek Trycholog