Konsultacje / Zabiegi trychologicznekonsultacja trychologiczna, trychologKulisiewicza 11 (wejście od Relaksowej bramą) Warszawa – Ursynów
tel: 784 941 477     537676824

W moim programie terapii stanu skóry i włosów skupiam się na dokładnym wywiadzie funkcjonalnym Twojego organizmu oraz diagnostyce. 

Posiadam dyplom z socjologii, trychologii, kosmetologii i fryzjerstwa pielęgnacyjnego. Ukończyłam wiele szkoleń z zakresu diagnostyki, aspektów mikroodżywiania i terapii dążących do homeostazy organizmu.
Moja pasja do pielęgnacji i terapii włosów oraz skóry w oparciu o doniesienia naukowe jaki i aspekty medycyny funkcjonalnej, zaowocowała napisaniem dwóch książek z tego zakresu. Są one bazą dla osób, którzy chcą stać się specjalistami w tym zakresie.
Poświęciłam wiele czasu na pracę skupiającą się na szeroko pojętym dbaniu o włosy ale z racji mojego zaangażowania naukowego przeszłam kilka lat temu o krok dalej - dlaczego?
Odpowiedź jest bardzo prosta – włosy i skóra są barometrem stanu naszego organizmu, więc zła kondycja skóry, niedoskonałości, łysienia, zmiana struktur włosów są wskazówkami gdzie należy szukać podstawowego problemu.  Musisz mieć jednak również świadomość, że czasami jest to już stan gdzie jeden źle działający mechanizm pociąga za sobą kolejne zaburzenia.

By mieć efekty musimy działać na 3 płaszczyznach:
1 Twój organizmie
2 Twoja skóra
3 Twoje włosy
W trychologii nie ma drogi na skróty i cudownie działających produktów. 
By „poukładać” wszystko w organizmie musimy ustalić konkretny proces – terapię, którą systematycznie i solidnie będziemy prowadzić. 
Jak widzisz tu też wiele będzie zależało od Ciebie – Twojego podejścia, nastawienia, systematyczności oraz solidnego wykonywania zaleceń.

Przeprowadziłam już wiele konsultacji i terapii i wciąż sam się dokształcam, analizuje, wyciągam wnioski – praca trychologiczna to praca z „żywym organizmem” ale też z emocjami – włosy i skóra nie są oddzielnym bytem, który działa niezależnie od organizmu. 
Praca związana z trychologią uczy pokory, rozwagi ale również daje wiele satysfakcji i radości. 

Serdecznie zapraszam
mgr Weronika Słupek


1. KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNO - FUNKCJONALNA

Czas: do 1 h.
Koszt: 300 zł
Specjalista: Weronika Słupek 

Obejmuje szczegółowy wywiad funkcjonalny Twojego organizmu, trichoskopię, zalecenia badań (dalszej diagnostyki).
Czas oczekiwania ok. 2 miesiące (potrzebujesz szybszej interwencji przeczytaj dalej)

Podczas konsultacji lub na maila otrzymasz TrychoPlan 
Indywidualny program terapii, suplementacji i pielęgnacji domowej oraz zabiegowej.

Na konsultację proszę przyjść z kompletem (wydrukowanych) zaleconych badań.

Konsultacja kontrolna - 30 min. - 130 zł 


2. KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA PODSTAWOWA

Czas: do 45 min.
Koszt: 160 zł
Specjalista Barbara Garlicka

160 zł – do 45 min. -  (czas oczekiwania: ok. 2 tygodnie - termin dający możliwość podjęcia szybszej interwencji).

Obejmuje podstawowy wywiad zdrowotny i pielęgnacyjny, trichoskopia, ułożenie planu pielęgnacji i terapii trychologicznej.  

Konsultacja kontrolna podstawowa 
80 zł, czas trwania do 30 min. - Barbara Garlicka


3. KONSULTACJA 
TRYCHOLOGICZNO - FUNKCJONALNA
(po konsultacji trychologicznej podstawowej)

Czas: do 1 h.
Koszt: 220 zł 
Specjalista: Weronika Słupek 

Konsultacja uzupełniająca do konsultacji trychologicznej podstawowej dla osób wymagających szerszej, specjalistycznej konsultacji i opieki.

Obejmuje szczegółowy wywiad funkcjonalny Twojego organizmu, trichoskopię, zalecenia badań (dalszej diagnostyki).

Podczas konsultacji lub na maila otrzymasz TrychoPlan 
Indywidualny program terapii, suplementacji i pielęgnacji domowej oraz zabiegowej.

Na konsultację proszę przyjść z kompletem (wydrukowanych) zaleconych badań.


Regulamin wizyt i konsultacji

-Konsultacja – wizyta stacjonarna w gabinecie
-Wizyta – oznacza kontakt osobisty w gabinecie Kulisiewicza 11 wejście od Relaksowej(bramą) Warszawa
Umawianie wizyt:
Wizyty umawiane są wyłącznie telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 -18.00 
(kontakt może być utrudniony – nie posiadamy recepcji, również oddzwaniamy).
Nie wysyłamy przypomnień o wizycie. Gabinet nie ma stałych godzin pracy.
Płatność: gotówka/karta.
I konsultacja:
- Na konsultacje/wizyty – przychodzimy z kompletem badań(wydrukowanych), które zostały zalecone.
- Czas trwania konsultacji I – do 60 minut.
- Podczas konsultacji lub po (drogą mailową) zostaną przekazane zalecenia ewentualnej: pielęgnacji, zabiegów, suplementacji, badań, wizyt u innego specjalisty itp.
- Podczas konsultacji przeprowadzany jest wywiad i diagnostyka trychologiczna.
Konsultacja kontrolna:
O konsultacji kontrolnej mówimy gdy Podopieczny jest pod opieką specjalisty a od ostatniej konsultacji nie minęło więcej niż 3 miesiące aktywniej pracy dobranej według zaleceń lub współpracy w gabinecie.
Konsultacja kontrolna ma na celu analizę stanu skóry, włosów, analizę postępów, nowych badań, weryfikacje planu działania.
Czas konsultacji kontrolnej: do 30 minut.
Wizyta kontrolna ustalana jest na I konsultacji lub po 3 – 6 zabiegu jeśli jest prowadzona terapia. Należy pilnować terminu kontroli (nie ma możliwość zapisania się na kontrolę szybko (chyba, że zwolniło się jakiś miejsce). Czas oczekiwania na wizytę kontrolną to ok 1-2 miesiące (proszę to uwzględnić). Nie wysyłamy przypomnień o wizycie. 
Przerwanie zaleceń, zmiana (bez konsultacji z Weroniką Słupek) stosowania zaleceń, odstawienie lub brak kontynuacji (według zaleceń) preparatów wiążę się z brakiem efektów i pracą od początku (konsultacja jako I wizyta). (Drodzy Państwo to na prawdę da się zweryfikować po badaniach, trichoskopii i Waszej wiedzy o produkcie i jego stosowaniu). 
Konsultacja trychologczno - funkcjonalna - po konsultacji trychologicznej podstawowej
Konsultacja uzupełniająca do konsultacji trychologicznej podstawowej dla osób wymagających szerszej, specjalistycznej konsultacji i opieki, a które nie mogły czekać długo na wizytę u Weroniki Słupek. Zapisy na konsultację odbywają się podczas pierwszej lub podczas kolejnych wizyt u Barbary Garlickiej.
Przekładanie wizyt:
- umówioną konsultacje/ zabieg można przełożyć na inny wolny termin w grafiku (średnio jest to ok 1,5 – 2,5 miesięcy oczekiwania – konsultacja, ok 1-2 tyg. zabiegi). Taką chęć zgłaszamy na min. 3 dni przed planowo umówionym terminem (proszę dać szansę innym osobą czekającym na wizytę informując nas w miarę możliwości wcześniej nawet smsem o rezygnacji  z terminu).
Zasady komunikacji:
- Wizyty umawiane są wyłącznie telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 -18.00 (kontakt może być utrudniony, też zawsze oddzwaniamy). Gabinet nie ma stałych godzin pracy – pracujemy na zapisy. 
Nie wysyłamy przypomnień o wizycie.
- Podczas konsultacji wszystko jest dokładnie tłumaczone, można zadawać pytania. Jeśli do 7 dni po konsultacji pojawią się wątpliwości można napisać 1 maila, w którym będą pytania co do omawianych zagadnień na konsultacji – w odpowiedzi zwrotnej będą krótkie odpowiedzi. Jeśli jest potrzebne ponowne, szersze omówienie, wytłumaczenie należy umówić się na konsultacje kontrolną.
- Mail: proszę w miarę możliwości wysyłać jednego maila z wynikami badań, które zaleciłam na konsultacji i wszelkie informacje, pytania wysyłać w 1 mailu – ułatwi nam to współpracę.
Nie umawiam wizyt kontrolnych mailowo.
Ważne:
Pracujemy z organizmem, w którym zachodzą procesy biochemiczne jeśli nie ma czynnika zewnętrznego, który wpływał/a szkodliwie na stan skóry i włosy (np.: częste farbowanie, stylizacji cieplna, chemiczna, kucyki, doczepiane włosy, warkoczyki, itp.) to znaczy, że w naszym organizmie dzieją się procesy, które zaburzają wzrost/ stan włosów/ stan skóry. Musimy dokonać wszelkich starań by te zaburzenia zlokalizować, lub zminimalizować. 
Podczas wizyty lub mailowo otrzymują Państwo zalecenia suplementacji i pielęgnacji. Każdy sam podejmuje ostateczną decyzję o ich wprowadzeniu. Uwzględnia indywidualne przeciwwskazania (np: alergie na dany składnik/składniki, interakcje z lekami itp.). Suplementy proszę wprowadzać pojedyńczo co 1 - 2 dni. Proszę nie brać wszystkich suplementów o tej samej porze. ZAKRES TERAPII

TRYCHOLOGIA:

Terapie łysień
Obszar zabiegowy: skóra głowy, broda.
Czas: ok. 45 – 1h.

Terapie problemów/schorzeń skóry głowy (krosty, plamy, świąd, łuszczenie, łojotoki, łupieże, ŁZS, AZS, łuszczyca).
Czas: ok. 45 – 1h.

Terapie i pielęgnacja włosów (włosy, suche, matowe, łamliwe).
Czas: ok. 1h.  ZAKRES TERAPII

KOSMETOLOGIA FUNKCJONALNA

Terapie skór problematycznych: trądzik, trądzik różowaty, tłusta, szara skóra, wykwity skórne (łuszczące się plamy, krosty), atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry.
Obszar zabiegowy: twarz. Czas ok. 1h.
Obszar zabiegowy: plecy/dekolt/ramiona. Czas ok 1h. 

Terapie anti – aging – skóry suche, wiotkie, ze zmarszczkami, poprawa owalu twarzy.
Obszar zabiegowy: twarz. Czas: ok. 1 h.
Obszar zabiegowy: twarz, szyja, dekolt   Czas: ok 1,5 h.

Terapie w okresie okołomenopauzalnym i menopauzy
Obszar zabiegowy: twarz. Czas: ok. 1 h. 
Obszar zabiegowy: twarz, szyja, dekolt   Czas: ok 1,5 h.

Terapie onkokosmetyki – twarz, ciało **.
Obszar zabiegowy: twarz. Czas: ok. 1 h. 
Obszar zabiegowy: twarz, szyja, dekolt  Czas: ok 1,5 h. 


Terapie zdrowe i piękne piersi - brak jędrności, wiotka i sucha skóra **.
Obszar zabiegowy – piersi, dekolt. Czas: ok. 45 min. 


** W pakiecie 4 zabiegów zestaw kosmeceutyków o wartości 250 zł w prezencie.


Infuzja tlenowa (mezoterapia tlenowa) 
W trychologii wykorzystuje się skoncentrowany tlen do wartości ok 93%, który charakteryzuje się korzystnym działaniem na skórę głowy, cebulki i łodygi włosów. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia i polega na jednoczesnym przekazywaniu do skóry tlenu oraz wysoce skoncentrowanych składników aktywnych.
Już sam tlen dawkowany na skórę głowy i włosy działa niezwykle skutecznie, a w połączeniu z dedykowanymi do problemu aktywnymi substancjami, jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dobre efekty.
Infuzja tlenowa - skóra głowy i cebulka włosa
Dobroczynne działanie tlenu:
- zmniejsza kolonie bakterii beztlenowych,
- wycisza pracę gruczołów łojowych,
- wspomaga gojenie się stanów zapalnych,
- pobudza krążenie w skórze, czego efektem jest poprawa jakości włosów oraz ograniczenie nadmiernej ich utraty,
- dotlenia skórę,
- zwiększa elastyczność skóry.


Zabieg zalecany przy:
- problemach owłosionej skóry głowy (łojotok, łupież, wrażliwa, zaczerwieniona i łuszcząca się skóra głowy),
- nadmiernej utracie włosów, szczególnie gdy podłożem jest stres. W takim przypadku w wyniku osłabienia krążenia ograniczony zostaje transport składników odżywczych oraz tlenu do "fabryki włosa" czyli cebulki,
- łysieniu,
- siedzącym trybie życia i braku aktywności fizycznej.

ZABIEG INFUZJI TLENOWEJ JEST BEZINWAZYJNY
- może być wykonywany przez cały rok,
- może być wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących mam.
Zabieg najlepiej wykonywać w seriach: 6 zabiegów (1 zabieg co 2-3 tygodnie).


Infuzja tlenowa - włosy

Ok 93% tlen aplikowany jednocześnie z wysoce skoncentrowanymi składnikami zawartymi w ampułkach mineralizujących lub emulsji odbudowującej daję następujące efekty:
- włosy uzyskują aksamitną strukturę,
- zwiększa się ich elastyczność,
- stają się bardziej wytrzymałe,
- stają się miękkie i pełne blasku,
- stają się bardziej "mięsiste" jakby grubsze.

Zabieg zalecany przy:
- włosach zniszczonych chemiczne,
- włosach zniszczonych przez częste stylizacje z wykorzystaniem suszarki, lokówki, prostownicy itp.
- włosach pozbawionych nawilżenia i elastyczności,
- oraz jako profilaktyka

Darsonvalizacja skóry głowy
Zabieg z wykorzystaniem prądów, których zadaniem jest niewielkie podgrzanie tkanek, rozszerzenie naczyń krwionośnych a poprzez to znaczne poprawienie mikrokrążenia. Dodatkowo wytwarzany podczas zabiegu ozon posiada właściwości bakteriobójcze.
Efekty:
  • lepsze ukrwienie skóry wpływające na pełniejsze odżywienie włosów
  • wytwarzany ozon ma działanie bakteriobójcze i wysuszające
  • stymulacja powstawania nowych komórek
  • rozluźnienie napięcia skóry
  • efektywniejsze wchłanianie preparatów

Zabieg stosujemy w celu oczyszczenia skóry głowy jak i pobudzenia krążenia w przypadkach zaburzeń w krążeniu krwi skóry owłosionej głowy. Wykazuje działanie tonizujące. Skóra łuszcząca się i z zaczerwieniami staje się czysta, problem wypadających włosów i nadmiernego przetłuszczenia staje się mniej uporczywy lub całkowicie zanika.

Masaż trychologiczny skóry głowy
Wykonywany jest przy każdym zabiegu.
Masaż przede wszystkim ma za zadanie rozluźnić napięte obszary. Właściwie przeprowadzony drenaż skóry głowy odprowadzi złogi limfy. Masaż jest również niezbędnym zabiegiem wspomagającym wnikanie zastosowanych preparatów. Poprawia ukrwienie skóry głowy. Technik masażu jest wiele od uciskania, rozcierania, oklepywania, głaskania aż do wibracji (tak zwany masaż wibracyjny wykonywany za pomocą aparatury).

Ultradźwięki na włosy
Za pomocą ultradźwięków maska nałożona na włosy rozbijana jest na małe cząsteczki, które przedostają się w głębsze części włosa. Sklejające łuski włosa lepiszcze są odpowiednio nawilżone. Włos zostaje zabezpieczony a widoczne uszkodzenia zamaskowane. Włosy staja się grubsze, bardziej sprężyste i lśniące. Zaaplikowany produkt dłużej pozostaje we włosie.

Mezoterapia mikroigłowa
Zabiegi mezoterapii są skuteczne gdy pragniemy poprawy jakości włosów, wyregulowaniu pracy gruczołów łojowych, pobudzić uśpione mieszki włosowe. Przynoszą bardzo dobre efekty w przypadku włosów osłabionych, pozbawionych „życia”, w przypadku różnego rodzaju łysień i nadmiernemu wypadania włosów. Odpowiednia zawartość ampułki, dobrana do konkretnego problemu jest skutecznie wchłaniana. Zabieg pomaga w walce o piękne i zdrowo wyglądające włosy. Najlepiej wykonywać go w seriach.


Oczyszczanie wodno - wodorowe