30.12.2015

Ekologiczna stylizacja - nowy trend

Zapraszam do przeczytania artykułu na temat organicznej, ekologicznej stylizacji. Tego rodzaju stylizacja jest idealnym dopełnieniem działań zmierzających do poprawy jakości naszej skóry głowy oraz włosów. Polecam szczególnie tym, którzy bez produktów do stylizacji nie mogą się obejść.

Artykuł jest z moją konsultacją a ukazał się na:
http://esteticapolska.pl/produkty/artykul/organiczna-stylizacja-%E2%80%93-nowy-trend-w-nowoczesnym-fryzjerstwie
Poniżej jego część.

ekologiczne produkty do stylizacji trycholog warszawa

W ostatnich latach pielęgnacja włosów i skóry głowy stała się tak samo ważna jak pielęgnacja skóry twarzy czy ciała. Wynika to z naturalnej potrzeby piękna, ale również z pojawiających się problemów skórno–włosowych. Stres, zanieczyszczanie powietrza, chemizacja produktów, pojawiające się choroby i problemy skórne stały się impulsem do poszukiwania zdrowych, bezpiecznych produktów.

Tradycyjne rozumienie pielęgnacji traci na wartości na rzecz świadomych wyborów i działań. Pielęgnacja to już nie tylko mycie i odżywianie. Dzisiejsza pielęgnacja to bogactwo aktywnych substancji i działania skupione na kilku płaszczyznach. Dotyka ona zarówno strefy oczyszczania, ochrony, pielęgnacji skóry głowy oraz włosów, jak i stylizacji Zmienia się samo podejście do stylizacji. Taką zmianę na producentach kosmetyków wymusza nowy trend zdrowych i bezpiecznych kosmetyków. Bezpieczna stylizacja jest idealnym dopełnieniem całość pielęgnacji. Ma ona szczególne znaczenie w przypadku osób, które borykają się z problemami skóry głowy oraz włosów. 

Pracując nad poprawą stanu włosów należy zacząć od oczyszczania skóry głowy za pomocą peelingu. Oczyszczona skóra głowy jest świeża, ujścia mieszków włosowych są odkryte a włosy nie są obklejone. Na tak przygotowaną skórę możemy aplikować substancje stymulująco – odżywcze. Analogicznie jak podczas zabiegów na skórę twarzy, dopiero po oczyszczeniu skóry nakładamy maskę. Skóra musi być odpowiednio przygotowana do przyjmowania substancji odżywczych. Efekt oczyszczania niestety szybko można popsuć. Wystarczy znów sięgnąć po szampony z silikonami, pianki, lakiery, czy pasty. Oczywiście to wszystko jest stworzone dla nas i należy w rozsądny sposób tych produktów korzystać, jednakże warto zastanowić się jaki to jest produkt, co zawiera, jak często i w jakiej ilości go nakładamy. W przypadku stylizacji włosów więcej nie znaczy lepiej. 
Silny nurt kosmetyków ekologicznych, swoistego bioluksusu, zaznacza się coraz intensywniej. Kosmetyki te z niszowych półek przeszły do profesjonalnych miejsc, gdzie w dokonaniu wyboru pomagają specjaliści. Ich składy są coraz bardziej wyselekcjonowane, poddawane specjalistycznym procesom pozyskiwania najbardziej wartościowych składników, spełniają najwyższe standardy dbania o środowisko. Na opakowaniach istnieje informacja o procentowej zawartości składników pochodzenia naturalnego. 

Produkty ekologiczne do stylizacji są bezpieczne dla naszej skóry i są wskazane zwłaszcza podczas stosowania kuracji trychologicznych. Są one delikatne i zawierają minimum 70% naturalnych składników. Stopień utrwalenia jest na tyle wystarczający by uzyskać piękną formę bez zbędnego usztywnienia włosów. Naturalnie wyglądająca fryzura jest zasługą naturalnych produktów.