15.03.2015

Zabieg złuszczająco - nawilżający dla osób z łuszczycą

Łuszczyca to choroba niezakaźna, której nie da się wyleczyć ale są zabiegi, które zminimalizują jej uciążliwość. W gamie zabiegów trychologicznych wykonywanych przeze mnie idealnie sprawdza się w problemach z intensywnym złuszczaniem i zaczerwienieniem skóry zabieg oczyszczająco - nawilżający.
W przypadku łuszczycy ważne jest aby w delikatny sposób pozbywać się widocznych łusek. Drugi ważny aspekt to nawilżenie złuszczonych miejsc.

Jak wygląda zabieg
Zabieg zaczynam od delikatnego peelingu skóry głowy. Kolejnym krokiem jest mycie skóry głowy szamponem do problemów z łuszczycą skóry głowy lub delikatnym szamponem o naturalnym składzie. Po podsuszeniu włosów aplikuję na skórę głowy spray do problemów z nadmiernym łuszczeniem, swędzeniem i zaczerwienieniem skóry. Na włosy, by pozbyć się szorstkości (tak dzieje się w przypadku wykorzystania szamponów leczniczych przeznaczonych do pielęgnacji skóry głowy z łuszczycą) nakładam naturalną maskę. Na koniec należy pamiętać o nawilżeniu skóry.

Elekty: patrząc na zdjęcie łokieć po prawej stronie nie został poddany zabiegowi. Efekt po samym peelingu i spray'u jeszcze bez odpowiedniego nawilżenia.