13.08.2015

Nowsze wydanie ''Zarys trychologii kosmetycznej''


Polecam zwrócić uwagę na nowsze wydanie książki "Zarys trychologii kosmetycznej". Książka dostępna będzie od 20 sierpnia.

Poniżej kilka słów ze strony mgr Julitty Siemiątkowskiej - autorki książki
książka trychologia


W marcu 2014 ukazało się pierwsze wydanie książki „Zarys trychologii kosmetycznej”. Powstała ona na podstawie moich doświadczeń - od wielu lat prowadzę gabinet trychologiczno - fryzjerski Trichomed - oraz dostępnych źródeł naukowych i popularnonaukowych. Impulsem do jej napisania był brak na rynku polskim publikacji, która w zwięzły i dostępny sposób przedstawiałaby podstawowe zagadnienia związane z trychologią. Po wydaniu książki napłynęły do mnie bardzo miłe i pozytywne opinie dotyczące jej treści. Pomogła ona wielu osobom zrozumieć czym zajmuje się trychologia i jakie główne zagadnienia powinna znać osoba zajmująca się świadczeniem usług trychologicznych. Wkrótce ukaże się nowe, poszerzone wydanie książki.
Trychologia kosmetyczna to dziedzina coraz szerzej wchodząca na rynek usług w Polsce. Zainteresowanie tematyką trychologii jest coraz większe. Organizowane są sympozja i kongresy trychologiczne. Byłam min. współorganizatorką Pierwszego Sympozjum Trychologicznego w Polsce, które odbyło się w marcu 2015r. w Warszawie. Pod wpływem wielu rozmów, dyskusji ze środowiskami zainteresowanymi zagadnieniami trychologicznymi postanowiłam dopisać dodatkowe rozdziały do książki.
Poszerzyłam książkę o zagadnienia takie jak: mezoterapia na skórę głowy; przenikanie przezskórne oraz kosmetyki naturalne wraz z kilkoma domowymi sposobami na pielęgnację skóry głowy i włosów. Dodałam ponadto rozdział o kosmeceutykach – branży, która będzie się dynamicznie rozwijała na świecie i w Polsce w najbliższych latach. Jest to temat szczególnie mnie zajmujący z racji mojego udziału we wprowadzaniu na rynek polski kosmeceutyków trychologicznych marki Vivipharma.
Następne dwa dodane rozdziały dotyczą niechirurgicznego uzupełnianie włosów, w tym peruk systemowych i coraz ciekawszych rozwiązań techniczno – medycznych oraz przeszczepów włosów. Jest to interesująca tematyka, która na pewno zaciekawi niejedną osobę zajmująca się trychologią.

Do współpracy przy opracowywaniu wyżej wymienionej tematyce zaprosiłam następujące osoby.
Emilię Jolantę Borkowską - kosmetologa, absolwentkę Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Od maja 2014r. do maja 2015r. przewodniczącą organizacji Innowacyjny Kosmetolog, działającej na Wydziale Farmaceutycznym z Odziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zajmuje się trychologią kosmetyczną oraz kosmetyką gabinetową.
Marcina Piweckiego - absolwenta Politechniki Gdańskiej i Strathclyde Glasgow Business School (MBA). Od kilkunastu lat związany jest z rynkiem medycyny estetycznej, w szczególności w obszarze zastosowań nowoczesnych technologii w terapiach. W ramach spółki Ultraslim reprezentuje w Polsce francuską firmę Medicamat, światowego lidera urządzeń do przeszczepów włosów oraz amerykańską Apira Science - producenta urządzeń laserowych LLLT.
Annę Liwosz - absolwentkę Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek Doradztwo Psychospołeczne) oraz pedagogiki w Instytucie Pedagogiki w Szczecinie. Absolwentkę Studiów Podyplomowych o specjalności Podologia Kosmetyczna w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Zainteresowania zawodowe rozwija już ponad 20 lat, zajmując się zagadnieniami kosmetycznymi i trychologią kosmetyczną w Instytucie Kosmetologii Fryzjerskiej Trichomed.
Mam nadzieje, że moja książka, poszerzona o nowe tematy trychologiczne, będzie ciekawą i przydatną lekturą.

mgr Julitta Małgorzata Siemiątkowska
Książka dostępna będzie po 20 sierpnia.